Kezdőlap|Határtalanul

2019

Már ötödik alkalommal adatott meg iskolánk hetedikes tanulóinak az a lehetőség, hogy ellátogassanak a határainkon túli magyarlakta területekre. Elsődleges célja ennek a kirándulásnak, hogy diákjaink megismerjék a határon túli magyarok múltját, életét, történelmi -és irodalmi nagyjaink munkásságát és nem mellesleg a szemet gyönyörködtető tájakat. Ezen túl nagyon fontos, hogy tudatosuljon bennük, hogy milyen veszteség érte hazánkat ezeknek a területeknek az elcsatolása által.   teljes cikk

2015

Az Ócsai Halászy Károly Általános Iskola a Határtalanul program keretében 2015. június 2-3-4-én tanulmányi kiránduláson vett részt Erdélyben Irodalom és túrázás Biharban címmel. A program során meglátogatták Nagyszalonta, Nagyvárad és Érmindszent nevezetességeit, a Mézgedi Cseppkőbarlangot, valamint Pádis szépségeit, továbbá közös Trianoni megemlékezésen vettek részt a Nagykárolyi Elméleti Líceum diákjaival közösen.

A programot az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatta 1. 858.400 forint összegben.

Képek a programról

Összefoglaló kisfilm