Kezdőlap|2023.12.12 - 7-es évfolyam RRF Laptop

7. évfolyam: Tanulói laptopok beüzemelése

Új: Segédlet diákoknak tiszta szoftver igényléshez

Tisztelt Szülők és Diákok!

Örömmel értesítem, hogy az 5., 6. és 9. évfolyamos diákok szüleinek/törvényes képviselőinek szóló regisztrációt meghosszabbították, így a szülőknek/törvényes képviselőknek december 15-én éjfélig van lehetőségük benyújtani az igényüket a KRÉTA Rendszerben.

Felhívjuk figyelmüket, hogy a - gondviselők által igényelt - laptopokat 2023.12.04-én 16.00 – 17.30 között kizárólag azon törvényes képviselők vehetik át, akik részéről az igény benyújtásra került.

Amennyiben az igényt benyújtó törvényes képviselő nem tud megjelenni a megjelölt időpontban, úgy a  „meghatalmazás” formanyomtatvány kitöltésével veheti át a törvényes képviselő által megjelölt/meghatalmazott személy az igénylelt digitális eszközt.

A használatba kapott laptopokat az első használatba vételkor be kell állítani. Ez néhány egyszerű lépésből áll.

A Windows-t kétféle módon lehet beállítani.

1. Microsoft fiókkal való használat

2. Helyi fiókkal való használat

A bemutatott példa helyi fiókra állítja a Windowst.
Az alábbi linkre kattintva elvégezhető ez a művelet:

Windows üzembe helyezése

Minden tanulónak ingyenesen jár az Office 365.
Mindössze egy Kréta belépési azonosító (tanulói Kréta) és egy e-mail cím szükséges hozzá.
Ennek a leírását innen lehet letölteni:

Office 365 beszerzése

Vagy pedig használható a Teams belépéshez használt azonosítók is. (onmicrosoft végződésű e-mail cím és a hozzá tartozó jelszó.) Ezt az Office 365 indítása után, bejelentkezés menüpontban kell beírni.

Érdemes lehet az adatok megörzése érdekében a BitLocker-t egy pendrivera letölteni. Bármilyen javítás után szükség lehet rá! Ha nem rendelkezik külső adahorozón ezzel, az RRF laptopon tárolt adataihoz nem fog hozzáférni javítás után. Személyi adatainak védelmére szolgál. Kötelező a programban résztvevő eszközökön.

Bit Locer mentése pendrivera

Az eszközök kezelésében, beüzemelésében, javíttatásában a szerződési feltételek az elsődleges irányadók. Az iskola nem üzemeli, javítja a gépeket. Ellenőrzési joga és kötelezetsége van az intézménynek, az eszközért a Gondviselő felel.

Baltás Tímea
Rendszergazda