Kezdőlap|Beiratkozás

Szülői tájékoztatás a beiratkozás folyamatáról

Felvételi körzethatárok a 2024/2025-es tanévre

Tankerületi közlemény a 2024/25 tanévre

Letölthető dokumentumok:
                    Meghatalmazás beiratkozáshoz, ha csak az egyik szülő tud beiratkozáskor jelen lenni - a portán is átvehető-. (Okmányirodába lentebb található a hozzájáruló nyilatkozat, ez csak a beiratkozáshoz használható.)

A gördülékeny ügyintézési folyamat lebonyolítása kapcsán kérjük, hogy - amennyiben módjukban áll - az alábbi nyilatkozatokat kitöltve hozzák magukkal a személyes beiratkozáskor.
                    - etika hit-és erkölcstan - nyilatkozat (doc)
                    - gyermekétkeztetés igénybevételének nyilatkozata
                    - diétás étkezési igény - amennyiben szükséges a gyermek részére -

Tipp: A gyermek oktatási azonositó (OM) számát kérjék el az óvoda pedagógustól. (11 számjegyű azonosító). Késöbbiekben a diákigazolványon is szerepelni fog, de a beiratkozáshoz már szükséges. Online adatbeküldéshez is elengethetetlen!

eugyintezes.e-kreta.hu  Az adatok online módon történő beküldési lehetőségének ideje: 2024.03.27-től 2024.04.19-ig
 A személyes megjelenés az iskolai beiratkozáson kötelező, de az online jelentkezés jelentősen meggyorsítja a beiratkozás folyamatát.
                   Tipp: A meglévő dokumentumok érvényességét ellenőrizzék le. A diákigazolvány igényléséhez szükséges a személyi igazálvány a gyermeknek. Ha nem készül el beiratkozásig, hiánypótlásban iskolakezdésig lehet utólag rendezni.
                   Tipp:A Kormányablaknál készített személyi igazolványhoz kell mindkét szülő aláírása, vagy a kizárólagos képviseleti határozat. Amenyiben az egyik szülő nem tud megjelenni a következő szülői nyilatkozatot kell kinyomtani és kitöltve bevinni a Kormányablakba (okmányiroda). : Törvényes képviselő (szülői) hozzájáruló nyilatkozat kiskorú kérelmező személyazonosító igazolványának kiadásához
                   és Tájékoztató szülői felügyeleti jogról

Az iskolai beiratkozás véglegesítéséhez is mindkét szülő aláírása szükséges (vagy a kizárólagos felügyeleti határozat)

Tipp: A étkezéseknél Nincs napi ötszöri (5) étkezés az intézményben.

Egy kis segítség az eugyintezes.e-kreta.hu-hoz:

Segítség a BÁI-hoz (Beiratkozás az általánisiskolába) PDF

Figyelem! KIEGÉSZÍTŐ TÁJÉKOZTATÁS E-ÜGYINTÉZÉSI FELÜLETEN VALÓ BEIRATKOZÁS KAPCSÁN!

A gördülékeny ügyintézés lebonyolítása miatt kérjük, hogy akik a személyes beiratkozást megelőzően a KRÉTA felületen beíratják gyermeküket, lehetőség szerint papír alapon nyomtassák ki és aláírva hozzák magukkal a kitöltött adatlapokat, melyre feltétlenül jegyezzék fel az adott gyermek TAJ számát és adóazonosító jelét. Ha ezen lehetőség nem áll rendelkezésükre, akkor egy külső adathordozón (pendrive-on) hozzák magukkal a kért dokumentum elektronikus változatát.

A választható hittanokról információ:

Hit- és erkölcstan választó nyilatkozat