Kezdőlap|2021.03.18 - Víz világnapja

„Víz! Se ízed nincs, se színed, se zamatod, nem lehet meghatározni téged, megízlelnek, anélkül, hogy megismernének. Nem szükséges vagy az életben: maga az élet vagy."

Antoine de Saint-Exupéry: A kis herceg

AZ ENSZ 1993-ban március 22-ét a Víz Világnapjának nyilvánította, és célja, hogy gondolkodásunk középpontjába kerüljön ez a nélkülözhetetlen természeti kincs.

A 2021. év jelmondata: A víz érték! Becsüld meg!"ezzel szeretné felhívni a figyelmet a víz fontosságára.

Az idei évben a járványügyi helyzet miatt sajnos nem tudjuk úgy ünnepelni ezt a jeles napot, ahogy korábban, de a Kis Zöldek készítettek számotokra egy vízzel kapcsolatos figyelemfelkeltő kiselőadást!

Kérlek fogadjátok sok szeretettel és szívleljétek meg a hallottakat és látottakat! Valóban március 22-e jó alkalmat teremt arra, hogy végig gondolhassuk, mit jelent számunkra a víz, mint az élet jelképe, szimbóluma, hiszen tudjuk, hogy joggal tekinthetünk rá, mint az élet bölcsőjére.

Frissítve: 2021.03.19, 16 óra 41 perckor