Kezdőlap|2021.03.08 - Tisztelt Szülők!

Tájékoztatjuk Önöket, hogy a 17/2021. EMMI határozat alapján a Kormány 2021. március 8-ától március 31-éig tantermen kívüli digitális munkarendet rendelt el az általános és középiskolákban. A határozat értelmében a tavaszi szünet utáni első tanítási nap 2021. április 7. lesz. Felhívjuk figyelmüket, hogy intézményünkben is erre a napra kerül az első tanítási nap. Az éves munkatervben meghatározottakhoz képest az április 7-9-re tervezett igazgatói szüneteket a nevelőtestület határozata alapján más időpontra helyezzük, aminek időpontjáról a későbbiekben tájékoztatjuk Önöket.

A Kormány március 6-án hozott EMMI határozata alapján (ellentétben az március 5-én kelt EMMI határozat 6. pontjával) az intézményeknek biztosítaniuk kell a gyermekfelügyeletet a korlátozó intézkedések ideje alatt.Ugyanakkor fontos tudni, hogy a korlátozó intézkedések oka a járvány megfékezése, így kérjük és ösztönözzük Önöket, hogy csak abban az esetben vegyék igénybe a gyermekfelügyeletet, ha semmilyen más módon nem tudják biztosítani gyermekük ellátását. Csak nagy odafigyeléssel tudjuk biztosítani a személyes kontaktus minimálisra csökkentését.

A digitális munkarendben történő oktatással kapcsolatban néhány fontos információ:

1.      Az osztályfőnökök minden gyermek számára elérhetővé tették az iskolavezetés által kiadott digitális (online) órarendjüket.

2.      Ezen személyes jelenlétet igénylő órákon felül a diákok tanórai és egyéb feladatai megtalálhatóak lesznek az E-KRÉTA felületén, ahol Önök is nyomon tudják követni.

3.      Az iskolai szinten meghatározott online órákon kívül a szaktanároknak, tanítóknak lehetősége van még több személyes kontaktust igénylő TEAMS órák tartására, amit a diákok tudomására hoznak.

4.      A digitális órákra a bejelentkezés kötelező (képpel és szükség esetén hanggal), ennek hiányában az órai anyag elkészítése elégtelen.

5.      Amennyiben beteg a gyermek, vagy egyéb akadályoztatása van, orvosi vagy szülői igazolást elfogadunk az iskola házirendjében meghatározottak szerint.

További kérdéseikkel és kéréseikkel forduljanak hozzánk bizalommal!

A gyermekfelügyeleti igényüket minden nap a 06 29 378-023-as telefonszámon és a titkarsag@halaszyiskola.hu email címen jelezhetik 16.00 óráig.

Vigyázzanak magukra, vigyázzunk egymásra!

Jó egészséget kívánunk mindenkinek.

Iskolavezetés

Frissítve: 2021.03.08, 07 óra 26 perckor