Kezdőlap|2020.08.29 - Tisztelt Szülők!

A jelenlegi járványügyi helyzet miatt az Ócsai Halászy Károly Általános Iskolára vonatkoztatva a következőkről szeretnénk Önöket tájékoztatni:

1.     A tájékoztatóban foglaltak a napi intézkedések miatt napról-napra változhatnak.

2.     A tanévnyitó ünnepélyünket az előzetes ismertető szerint szervezzük meg, azzal a kiegészítéssel, hogy mind az ötödik, mind az első osztály a zsákutcában várakozik az osztályfőnökére, aki beviszi a saját termébe a gyerekeket. A tanévnyitóra a teremből érkeznek meg. (Eső esetén rádióból közvetítjük a tanévnyitót.)

3.     Fontos tudnivalók az iskolába járás idejére:

A megfelelő távolságtartás miatti intézkedések:

• Szúrópróbaszerű lázmérés az iskolába lépéskor.
  • Termek folyamatos szellőztetése.
  • Termek folyamatos fertőtlenítése.
  • Mosdó helyiségek ózongenerátoros tisztítása.

Itt szeretnénk megköszönni az „Ócsa - Halászy Károly Iskoláért” Alapítvány felajánlását, két ózongenerátort, köszönet Bocskai Lászlónak, az alapítvány elnökének és mindazoknak, akik segítették adományukkal az eszközök megvételét.

5. Testnevelés órák lehetőség szerint a szabadban való megszervezése.

6. Ebédlőben a távolságtartás megkövetelése. (ennek következménye, hogy az ebédeltetési idő meghosszabbodhat)

7. Mosdókban papírtörlős kéztörlés a felső tagozaton, papír zsebkendő használatának megkövetelése. ( Szükséges, hogy a  gyerekeknek mindig legyen a táskájukban saját papír zsebkendő.)

8. Személyes jelenlét korlátozása. ( Csak szülői értekezleten való találkozás, amelyeket minél kevesebb kontakt megszervezésével valósítjuk meg. )

9. A folyamatos tájékoztatás és tájékozódás miatt a KRÉTA elsődleges használata üzenetek küldésére az e-ügyintézés felületen.

Kérjük a szülőket, hogy most különösen is fegyelmezetten tartsák be, – gyermekeink, és pedagógusaink egészsége érdekében -  hogy ne lépjenek az iskola területére!

Jó, ha tudjuk:

1.     Csak egészséges diák léphet be az iskolába.

2.     Amennyiben betegség jelei mutatkoznak egy diákon, az eljárásrend a következő:

I.  Lázmérés

II.  Iskolaorvos értesítése

III.  Szülő értesítése

IV.  Elkülönítés egy arra kijelölt személy jelenlétében

V.  Szülő tájékoztatása

3.     Karantén hatósági elrendelése esetén a hiányzás igazoltnak tekintendő. Iskolába lépni újra orvosi igazolás ellenében lehet.

Frissítve: 2020.08.29, 13 óra 15 perckor